Ford a środowisko

Nie ma co ukrywać, że wraz z wzrastającą produkcją samochodów i liczbą nowoczesnych rozwiązań technologicznych w nich umieszczanych nie ma to dobrego wpływu na i tak już nadwątloną formę współczesnego środowiska naturalnego. Dlatego wielkie koncerny motoryzacyjne takie jak Ford, które od wczesnych lat swojego powstania stanowią przykład godny naśladowania starają się coraz częściej wprowadzać nowe sposoby dbania o otaczającą nas przyrodę.

Celem Forda jest obniżenie szkodliwego wpływu na środowisko związanego z produkcją przemysłową, a jednocześnie zapewnienie swoim klientom doskonałych i nowoczesnych samochodów, które sprostałyby oczekiwaniom współczesnych konsumentów. Działania na polu ochrony środowiska przyczyniły się do tego, że Ford zrestrukturyzował całkowicie przemieniając wprowadzony przez siebie program recyklingu. Opiera się on na projektowaniu takich konstrukcji samochodowych, które można ponowie przerabiać zwiększając tym samym wykorzystanie surowców wtórnych. Cel jaki obrał sobie Ford w przejętej przez siebie strategii recyklingu to tworzenie takich samochodów, które będzie można przetwarzać niemal całkowicie, zmniejszając tym samym emisję szkodliwych środków dla środowiska.

Udostępniona została także lista autoryzowanych stacji demontażu i zbiórki pojazdów, które zostały całkowicie wycofane z eksploatacji, która dostępna jest pod adresem strony: LISTA.

Ford działa również aktywnie nad zmniejszeniem emisji spalin, oczyszczaniem powietrza czy podwyższenie wydajności paliw tych tradycyjnych jak i alternatywnych przez co każdy samochód opuszczający taśmę produkcyjną był jak najbardziej przyjazny środowisku i przystosowany do zmieniających się trendów produkcyjnych.

Dodaj komentarz