Którego dostawczaka wybrać?

Ford słynie ze swoich dostawczaków. Solidne, wytrzymałe i funkcjonalne – to właściwie wszystkie z nich (adekwatnie do rocznika produkcji oczywiście) stanowiły synonim wytrzymałości, funkcjonalności i bezawaryjności.

Nic więc dziwnego, że seria Transit – od lat ciesząca się uznaniem kierowców – zasługuje na osobne wyróżnienie i dokładniejsze opisanie, tym bardziej że to właśnie każdy pojawiający się nowy ford transit stanowi kamień milowy w dziedzinie dostawczaków. Z drugiej strony nie znaczy to wcale, iż każdy jest uniwersalny, dlatego dziś przedstawiamy krótką charakterystykę z zakresu Fordów dostawczych.

I tak oto pierwszym jest najmniejszy z nich – Ford Transit Courier, który zapewnia prawie dwa i pół metra sześciennego przestrzeni ładunkowej. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy nie przewożą zbyt dużego załadunku i posiadają małą firmę, wymagającą pojazdu o niskim poziomie zużycia i o niskich kosztach eksploatacji.

Druga propozycja to Ford Transit Connect, który posiada przestrzeń ładunkową do prawie czterech metrów sześciennych, wyróżnia się niskim kosztem eksploatacji i co bardzo ważne – posiada nowoczesne, podnoszące funkcjonalność technologie, takie jak na przykład Active City Stop.

Transit Custom to trzecia propozycja, naszym zdaniem jedna z najbardziej uniwersalnych, bo zapewniająca prawie do siedmiu metrów sześciennych przestrzeni ładunkowej przy jednoczesnym obciążeniu dopuszczalnym do trzech tysięcy trzystu kilogramów. W tej klasie trudno o pojazd, który będzie się charakteryzował większą wydajnością i potwierdzeniem tego jest prestiżowa nagroda International Van of The Year.

Na koniec wreszcie nowy Ford Transit – zupełnie zmieniony, odmieniony, najbardziej pojemny (do piętnastu metrów sześciennych), w wersji Van, Kombi i Minibus – naprawdę solidna maszyna dla najbardziej wymagających firm.