Odskocznia od rzeczywistości – nowy Mustang

Ford Mustang to kultowy samochód sportowy. Jest ikoną popkultury, która do dziś wzbudza podziw. Może nie króluje on na polskich drogach, jednak miłośnicy motoryzacji na pewno z zainteresowaniem przyjmą pojawienie jego się najnowszej generacji w Polsce. Teraz odwiedzając ekskluzywny salon Ford, być może będziesz mógł zobaczyć Mustanga na żywo.

Historia auta sięga roku 1964, gdy taśmy produkcyjnej zjechały pierwsze białe kabriolety typu pony car. Na przełomie lat model utrwalił się na dobre w świadomości konsumentów, a jego wszystkie generacje sprzedały się łącznie w ponad dziewięciu milionach egzemplarzy. Nowy Ford Mustang to godny następca.

W całości zachowuje on wyjątkowy sportowy charakter. Przykuwa spojrzenia charakterystycznym designem: nadwoziem fastback z długą maską oraz krótko zakończonym tyłem. Styl legendarnego Mustanga jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka.

Ford Mustang VI jest zaprojektowany z dwoma wersjami silnika do wyboru. Pod maską może się znajdować silnik konserwatywny, który znamy z poprzedniej wersji Mustanga, czyli zmodernizowany wolnossący V8 5.0 l | 426 KM | 529 Nm (wersja GT), bądź współczesny, turbodoładowany EcoBoost 2.3 l | 309 KM | 407 Nm stworzony z myślą o klienteli europejskiej.

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, do wyboru jest wersja manualna i automatyczna, niezależnie od silnika. Mustang będzie miał napęd na tylną oś. W standardzie będzie ekran dotykowy umieszczony w centralnym punkcie deski rozdzielczej. W przeciwieństwie do poprzedników, najnowsza generacja Forda Mustanga trafi do oficjalnej sieci dealerskiej w Europie. Auto będzie można kupić również w Polsce, odwiedzając autoryzowany salon Ford.